Megterhelő – e a méregtelenítés?

Az újévi fogadalmak gyakran szólnak az „idén jobban oda figyelek az egészségemre” elképzelésekről. Maximálisan támogatni kell mindenkit ebben az elhatározásában. Segítünk mindenkinek, hogy idén tényleg sikerüljön! A szervezet méregtelenítése egy jól felépített, életmódbeli változtatásokat is igénylő folyamatnak kell lennie, ahhoz, hogy ne legyen túl megterhelő. Azt viszont mindenképp érdemes még a kúra előtt figyelembe venni, hogy bármennyire is elszánt az ember, fontos a játékszabályokat betartani. Az első és legfontosabb, hogy ez nem gyorsvonat! A több évtized alatt felhalmozott és lerakódott méreganyagokat szépen lassan kell felszabadítani és kivezetni a szervezetből. Azt is nagyon fontos tudni, hogy lesznek jó és rossz napok is, de a folyamat előrehaladtával, ahogy tisztul a szervezet, a szebb napok lesznek többségben.

Nézzük mi is az a méregtelenítés

A méregtelenítés során a szervezetünkben felgyülemlett méreg- és salakanyagokat segítjük hatékonyan távozni. A rendszeresen végzett salaktalanítás hasznos a szervezet számára, de csak ha óvatosan és nem túl hosszú ideig végezzük. Mivel a méregtelenítés trendi, ezért számtalan formája létezik. Többféle kúra ismert, de szinte mindegyikre jellemző a bő folyadékfogyasztás, kevés, de jó minőségű táplálék bevitele. Ha tiszta a szervezet, az immunrendszer hatékonyabban működik, ellenállóbbak vagyunk, a sejt- és szövetregenerációs folyamatok gyorsabbak. A méregtelenítés tehát elviekben hasznos, ha a megfelelő körültekintéssel kezdünk neki.

Mire kell ügyeljen?

A méregtelenítés folyamata az egészséges szervezetnek is időnként megterhelő, így legyengült immunrendszer esetén egyáltalán nem ajánlott. Még a legjobb formájában lévő embertől is komoly lemondást, akaraterőt kíván. Még mielőtt bárki is belefogna, olvasson és érdeklődjön utána, hogy az Ő szervezetének, melyik méregtelenítő kúra lenne biztonságos. Vannak olyan betegségek, kórképek, amik mellett kifejezetten tilos méregtelenítő kúrát végezni! Ilyen például a cukorbetegség, a szívelégtelenség, illetve bizonyos pszichiátriai betegségek is.

Hol laknak testünkben mérgeink?

A belek tisztítása alapvetően hasznos a szervezet számára, a méregtelenítésben is fontos lépcsőfok. Az emésztőrendszerünkben található az immunrendszerünk kb.: 70-75%-a, ezért az első lépésként az emésztőrendszert takarítsuk ki. A szervezetünkben felhalmozódott méreganyagok nagy része a tápcsatornán keresztül jut be, és egy bizonyos részük ezen keresztül távozik is. A spirulina és chlorella algák fogyasztása növeli a szervezet vitalitását, támogatja az immunrendszer működését. A legnagyobb méregtelenítő szervünk azonban a máj. A szervezetünk tisztítása sejtszinten is beindul és az ott felhalmozódott méreganyagok először a vérbe, majd a keringés útján a májba jutnak. Ezért nagyon fontos a méregtelenítés alatt a máj munkájának támogatása is. A kurkuma hatóanyaga a kurkumin, amely támogatja a normál máj funkciókat, fokozza az emésztőnedvek termelését és nem mellékes, hogy az ízületek egészségét is képes védeni. A máj sejtjeinek regenerálásában Jolly Joker a máriatövismag vagy articsóka. A bél salaktalanítására alkalmazhatunk például gyógynövény főzetből készült teákat hashajtásra, de más módszer is választható. Az utóbbi években egyre szélesebb körben terjedt el az úgy nevezett colon hidroterápia, ami a vastagbél mechanikus tisztítása, beöntés útján. A beöntő folyadék lehet langyos víz, vagy gyógynövényes főzet, de a kávétartalmú folyadék is népszerű. A colon hidroterápia alkalmazása különös odafigyelést igényel, így, ha tehetik, akkor szakemberrel végeztessék, mert a nem megfelelő óvatossággal végzett beöntés akár kárt is okozhat. A drasztikusan végzett beöntést alkalmazók körében gyakoriak a szövődmények, mint például a nyálkahártya-sérülés, az elektrolit-háztartás és a mikrobiom egyensúlyának felborulása.  Azoknak, akik nem vállalják ezt a béltisztítási formát, sem kell keseregniük, mert vannak nagyon hatékony, a bélfalat is tisztító termékek. Ilyen például az útifűmaghéj vagy barna rizs, amit szájon át bevéve végig haladva az emésztőrendszeren a bélfalról lassan és óvatosan takarítják le a feltapadt bélsármaradványokat. Amennyiben ezek nem szimpatikusak, akkor már az is nagy segítség a szervezet számára, ha a napi rostbevitelt megemeli. Ez a folyamat is hatásos csak nem annyira gyors, mint a beöntés. De van mód a megfelelő folyadékbevitellel is segíteni az emésztőrendszer normál működését, ilyen például a Kombucha tea rendszeres fogyasztása.

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Újabb elismerésben részesült dr. Horváth Ferenc a váci levéltár igazgatója

Tudatos méregtelenítés

A méregtelenítés során nemcsak a méreganyagok távoznak a szervezetünkből, hanem fontos építőköveik is. Sajnos a mai ételeink minősége, bátran mondhatjuk, hogy csapni való. Tápanyagtartalmuk és minőségük is alacsony. A mai kor emberének komoly kihívás jó minőségű, mennyiségű ÉLŐ élelmiszerekhez hozzá jutnia. Ahhoz, hogy a szervezet elektrolit háztartása és egyéb anyagcserefolyamatai ne károsodjanak nélkülözhetetlen a megfelelő étrend-kiegészítők szedése, így pótolva az elveszett vitaminokat, ásványi anyagokat. A megfelelő tápanyag csak jó emésztés mellett képes felszívódni és a szervezet építőjévé válni. Ebből rögtön jön a következő lépés, hogy az emésztésünket is rendbe kell hozni. A jó emésztéshez jó gyomorsavra és jól működő, hatékony enzimtermelésre van szükség.

A jód nélkülözhetetlen a pajzsmirigy hormonok előállításához és megfelelő működéséhez. Szükséges a szervezet anyagcseréjéhez és az energiatermelő folyamatokhoz. Azonban óriási tévhit, hogy csak a pajzsmirigynek van szüksége jódra! Ez egy hierarchikus rendszer, ahol a jódfelhasználás szempontjából az elsőbbséget a pajzsmirigy élvezi, de ugyanúgy szüksége lenne rá például a genitáliáknak is. Alap esetben a pajzsmirigyé az elsőbbség a bevitt jódra, mert az élethez nélkülözhetetlen hormonokat termel. Amikor már ő „is” bejelez, hogy baj van, akkor az összes többi jódigényes szervünk már évek, akár évtizedek óta éhezik! Tehát azzal nem lehet érvelni, hogy nekem nem kell a jód, mert nincs problémám a pajzsmirigyemmel. Jódra NEM csak a pajzsmirigyünknek van szüksége!

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  „Isten maga az élet és ti a kórházakban ezt az életet szolgáljátok” - 20 éves a Váci Egyházmegye Kórházlelkészi és Lelkigondozói Szolgálata

A test apró jelzései

Testünk minden nap jelez, ha nem tetszik neki életvitelünk. Egy kis szúrás itt, egy kis szúrás ott, puffadás, lepedékes nyelv, székrekedés vagy hirtelen, erős görcsös hasmenés, fejfájás vagy levertség. Ismerősek? Hát, persze. Oly annyira, hogy már meg is tanultunk ezekkel a „bajokkal” együtt élni és már tudomást sem veszünk róluk. Pedig kellene! Ezek és még sok más „apró” jelzések a szervezetünk segély kérései! Amikor az ember szervezetében a pH eltolódik savas irányban, nagyon sok fontos anyagcserefolyamat, tápanyag felszívódás (enzimek) nem képesek jól és hatékonyan működni! A túlsavasodás az egyik legveszélyesebb civilizációs megbetegedés, mert az egészség közvetlenül függ a szervezet sav-bázis egyensúlyától. Az elsavasodás kitűnő talaja nagyon sok komoly betegségnek. Ezek ismeretében belátjuk, hogy a méregtelenítés folyamatában fontos szerepet kap a szervezet megfelelő mennyiségű és minőségű lúgosítása, mind a megfelelő tápanyagok, mind szervezetünk puffereinek feltöltésével.

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Kurdi Csabáné Péchy Blanka díjat nyert

Ne adjuk fel idő előtt!

Egy tisztességes méregtelenítés nagyon sokáig eltarthat. Ha logikusan végig gondoljuk, hogy a hosszú évek alatt bevitt mérgek, több rétegben rakódnak le és ezeket kell felszabadítani, akkor érthető a folyamat. A „lassan járj, tovább élsz” elve is nagyon fontos, hiszen a hirtelen nagy mennyiségű felszabadított salakanyag óriási terhelést jelent a szervezet számára. Méregtelenítést csak az végezzen, aki egészséges mind mentálisan, mind fizikálisan. Nagyon nehéz lemondani az eddig megszokott jutalom falatokról és boldogság hormonokról, de ezek a pótcselekvések teljes mértékben elhagyhatóak, sőt kiválthatóak. A rendszeres testmozgás rengeteg endorfint képes felszabadítani, ami a boldogság kulcsa. A rendszeres mozgásforma megválasztása is lehetőleg alkalmazkodjon saját testi, lelki és fizikai adottságainkhoz. Nagy túlsúllyal elkezdett kocogás, futás csak ronthat az amúgy is megviselt ízületek állapotán. A sikertelen edzések sem a testnek, sem a léleknek, de főleg az önbizalmunknak nem tesz jót. A tükör előtt állva mindenki mérje fel az adottságait és ehhez mérten állítsa be az elvárásokat. A legideálisabb, ha szakember tanácsát és segítségét kérjük, akkor, amikor nem is tudjuk, hogy merre induljunk el. (Bell Barbara) (x) ♦

Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!
feliratkozás
visszajelzés
guest

0 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments