Kézilabda: csak három gól a Fehérvár előnye

kézilabdaA Székesfehérvár jutott lépéselőnyhöz a Váccal szemben a női kézilabda EHF Kupa nyolcad döntőjében.

Az egy párba sorsolt magyar csapatok nyitótalálkozóján a Fehérvár játszott jobban és eredményesebben, ám sem az első, sem a második félidőben gyűjtött tetemes előnyét nem tudta megtartani szívósan küzdő riválisával szemben.  Hátrányából a Vác jelentősen faragott, s miután egy góllal megnyerte a második játékrészt, csupán három találat „deficitet” kell ledolgoznia ahhoz, hogy a nyolc közé jusson.

A jövő szombati visszavágón a Fehérvár KC-nak kiválóan kell teljesítenie, hogy ő folytathassa a negyeddöntős mezőnyben.

Eredmény, EHF-kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: Fehérvár KC – Ipress Center-Vác 22–19 (12–8). (MTI) ♦