IPRESS-kupa: nagyon halovány váci teljesítmény

kézilabda2Hibátlan mutatóval nyerte meg a Vácon harmadik alkalommal megtartott Ipress-kupát a Dunaújváros női kézilabdacsapata.

A négy, körülbelül azonos játékerejűnek tartott csapat első napi eredményei úgy alakultak, hogy a vasárnapi első, a Dunaújváros–Siófok találkozón a már biztosan tornagyőztes a sereghajtóval mérte össze erejét.

Az újvárosiak kezdtek jobban, de a jól küzdő Balaton-partiak egyenlíteni tudtak. A második játékrészben már öt góllal is elhúzott a Kohász, ám Orbán Annamária és Aszma el-Gaui gólerősségével a hajrában, néhány másodperccel a vége előtt az egyenlítésért támadhatott a Siófok. Illetve támadhatott volna, ám Bulath Anita a félpályánál azonnali piros lapot érően taglózta le a labdát kapó Deáki Dórát, ami a győzelem mellett a közönség erős antipátiáját is magával hozta – írja Nemzeti Sport tudósításában. (A sértettet hosszú percekig ápolták a pályán, szerencsére sérülése nem súlyos.)

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Jövőálló hivatások, személyre szabott figyelem: benéztünk az Apor Vilmos Katolikus Főiskolára

Központi Gyógyszertár Vác

A torna záró összecsapása a második helyről döntött. Az első perceket leszámítva a fehérváriak akarata érvényesült. A házigazda a második félidőben még alul is múlta az újvárosiak ellen mutatott tompa, ötlettelen teljesítményét.

A mérkőzés utolsó harmadában osztálykülönbség volt a csapatok között, és a hazai drukkerek már csak azért szurkoltak, hogy kedvenceik tízgólos zakón belül maradjanak.

A győztes FKC együttesében remekül mutatkozott be a nemrég a francia Nice csapatától két évre átigazolt, hórihorgas szerb balátlövő, Biljana Bandelier, aki hét találatával a mezőny legeredményesebb gólszerzője volt.

VASÁRNAPI EREDMÉNYEK
Dunaújvárosi KKA–Siófok KC 30–29 (12–11)
Ld: Kovács A., Triscsuk 5-5, Bulath, Vincze 4-4, ill. Orbán 9, el-Gaui 8, Such 5
Fehérvár KC–Ipress Center-Vác 34–25 (14-12)
Ld: Bandelier 7, Herr 5, Horváth B., Tápai 4-4, ill. Jovetic 6, Gróz, Soós 4-4
A torna végeredménye: 1. Dunaújváros 6 pont, 2. Fehérvár 4, 3. Vác 2, 4. Siófok 0
Gólkirály: Herr Anita (FKC – 18 gól)
Legjobb kapus: Bíró Blanka (Vác)

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Újabb polgármester-jelölt száll ringbe Vácon: a VVVE jelöltje dr. Csereklye Krisztina