SZÍNHÁZ: üljünk be A padlásra
VÁCI NAPLÓ/kultúra (Fehérvári Fruzsina) ♥ Ugyan a fáradt napsütés még igyekszik minket meggyőzni az ellenkezőjéről, tagadhatatlanul közeledik a tél. Decemberben, ahogy hidegebbé válik az idő, és egyre hamarabb sötétedik, úgy lesz mind fontosabb a belső tűz életben tartása, az ünnepvárás. Ilyenkor különösen jó érzés elmenni a Váci Dunakanyar Színházba, ahol jóleső meleg, és bensőséges hangulat fogadja a nézőket.
December 9-én szombaton 19 órakor A padlás című musical kedves története, emlékezetes dallamai nem csak a gyerekeket, a felnőtteket is magával ragadja.
Az „Ég és föld között” elhelyezkedő padláson minden, de minden megtörténhet, akárcsak a mesékben. Egy fiatal tudós egészen megszállottan dolgozik szuperintelligens számítógépén, és különféle titokzatos számításokat végez, de nyugalmát és munkáját állandóan megzavarják különféle halandó és halhatatlan lények.
Például az ide tévedő négy szellem: a morcos Lámpás, a félénk, lírai Herceg, a szeretnivaló Kölyök és a néma, de jólelkű Meglökő, akik az örökre szépek birodalmába szeretnének eljutni Révész segítségével.
Nehezítő körülmény, hogy a rendőrség eközben a padláson rejtőző bűnözőt, Barrabást keresi a minden lében kanál házmester, Témüller aktív közreműködésével. Mindebbe belekeveredik Süni, a fiatal, hegedülni tanuló lány is, aki Rádióst próbálja ráébreszteni, hogy az unokátlan, szilvásgombóc szakértő nagymamán kívül mást is szeret, egész pontosan őt, csak egy kicsit másképp.
A padlás a Vígszínház legsikeresebb darabja, mely az 1988-as premier óta már túl van a 800. előadáson. A szövegkönyvet Horváth Péter, a közismert slágereket pedig Presser Gábor, a dalszövegeket Sztevanovity Dusán írta. A dalok közül több önállóan is sláger lett, ki ne ismerné például a Szilvásgombóc, vagy a Fényév távolság című dalokat, amiknek már a címe hallatán is beindul a láthatatlan lejátszó a fejünkben.
A látványos, szórakoztató musicalben a Magyarock Dalszínház oszlopos tagjai szerepelnek. A társulat 2010 májusában mutatta be a darabot, melyet a mai kornak megfelelő környezetbe helyeztek úgy, hogy az eredeti mű ne sérüljön.
A félig mese-félig musical 9-99 éves korig minden korosztály számára ajánlott, különösen ilyenkor decemberben. ♦