Kétszer többe kerül és két éve épül a férfi kézisek új szérűskerti csarnoka

Edzőcsarnoknak készült, de a Váci KSE férfi kézilabdásainak otthona lesz a Szérűskertben, a városi sportcsarnok mellett épülő létesítmény. A befejezése a szárnyaló építőipar miatt csúszik, így a másodosztály nyugati csoportjában induló egyesület egyelőre még nem költözhet. Az építkezéssel kapcsolatban a Váci KSE elnöke, dr. Schoffer Attila válaszolt a Váci Napló kérdéseire.

– A csarnok már 80 százalékban kész. Még ki kell csempézni, felrakni a szanitereket, felszerelni az ülőkéket a lelátóra, és lerakni a parkettát. De semmi sem a tervek szerint zajlik, mert ahogy a gazdaság és az építőipar dübörög, úgy egyre drágább az alapanyag és egyre kevésbé lehet megfelelő munkaerőt találni. Ehhez jön még hozzá, hogy az építőanyagokból is hiány van. Az október szerintem még rá fog menni a parkettázásra a csúszások miatt. Ha viszont az megvan, akkor már csak a használatbavételi engedély kell, aztán indulhat az edzés és a játék.

– A munkákat már 2016 végére be kellett volna fejezni. Ez azóta többször módosult. Mikortól léphet parkettre a férficsapat az új csarnokban?

– Úgy terveztük, hogy az új helyen kezdjük az idényt, de ez nem fog sikerülni. Ha szeptemberben befejeződnének a munkák, akkor az ősszel kész lehet a csarnok a csapat és a nézők fogadására. Mivel a TAO-törvényt újra módosították, így az építkezést legkésőbb 2019. június 30-ig kell befejezni. Mi azonban ennél jóval korábban szeretnénk használni a csarnokot. De nem esem abba a hibába, hogy megígérjek egy időpontot.

– Milyen lesz az új létesítmény?

– A csarnokban NB I-es mérkőzéseket is lehet majd rendezni és televíziós közvetítésekre is alkalmas lesz. Az épület a napelemeknek köszönhetően közel nulla rezsivel működik majd. Ez már nem az a munkacsarnok, amit néhány évvel ezelőtt megszavazott a képviselőtestület. Akkor 240 millió forintról volt szó, ma már lassan a duplája is benne van az építkezésben.

– Melyik csapatok szerepelnek majd az elkészülő csarnokban?

– Elméletileg a komplett férfi egyesület, az összes korosztály. De ezt engedélyeztetni kell, hogy ott bajnoki mérkőzéseket tudjunk játszani. Tavasszal már mindenképp ott szeretnénk pályára küldeni minden egyes csapatunkat.

– Mennyiben változik meg a környező iskolák és a város élete az új létesítmény átadásával? Lehet majd testnevelés óra vagy rendezvény a csarnokban?

– Az iskoláktól már kerestek engem, hogy a holtidőben, amikor a KSE nem edz, vagy játszik, beférnek-e a pályára. Ennek megvan az esélye, majd meglátjuk, milyen formában. Természetesen nem zárkózunk el ettől. A TAO-törvény szerint a csarnokot jótékony célra is használni kell, másrészt iskoláknak is oda lehet adni, harmadrészt pedig üzletileg is hasznosítani lehet.

– A tömegsportot mennyire szolgálja majd az új kézilabdacsarnok?

– Mi a Váci KSE részéről mindenképpen szeretnénk erre lehetőséget adni, aztán majd meglátjuk, mennyire sikerül.

– Mi lesz különleges a csarnokban? Mik a távolabbi tervek?

– Gázfűtés nem lesz benne, a fűtést napelemek segítségével, energia-hatékonyan oldjuk meg. Mivel az épület a tervek szerint edzőcsarnoknak készült, emiatt a kiszolgáló részleg és helyiségek tervezésénél még nem gondoltunk túl messzire. Ha kész a fejlesztés, szeretnénk pályázni a műfüves pálya és a csarnok közötti 5×50 méteres területre, hogy ott majd egy rekreációs részleget építsünk. De előbb várjuk meg, hogy készüljön el a csarnok, és játszhassunk végre. ♦