Városi elismerés a legjobb általános és középiskolás diákoknak

Az elmúlt csütörtöki testületi ülésen a tanácskozás érdemi részének megkezdése előtt a város legkiválóbb diákjait köszöntötték a képviselők és a tanulókat elkísérő pedagógusok. A Vác Város Kiváló Diákja kitüntetést azok az iskolások kapják meg évente egyszer, akik mindenben példamutatók, vagyis folyamatosan kimagasló eredményeket érnek el nemcsak tanulmányaik, hanem a tantárgyi vagy sportversenyek során is.

Ebben a tanévben az alábbi diákok részesülnek Vác Város Kiváló Diákja elismerésben:

» Bálint Zsófia (Váci Földváry Károly Általános Iskola). Alsó tagozatos kora óta kitűnő tanuló. Nemcsak humán, hanem természettudományi területen is kiemelkedő eredményei vannak. Országos helyesírási és szövegértési versenyen az országos döntőben kétszer képviselte az iskoláját és Pest megyét.

» Homoki-Nagy Eszter (Váci Radnóti Miklós Általános Iskola). Eszter érdeklődési köre sokoldalú, versenytevékenysége kiemelkedő. Magatartása és szorgalma példamutató. A közösséggel szembeni fejlett empátiája, zenei, nyelvi és művészeti területeken kiemelkedő tehetsége, céltudatos, kitartó, megbízható, sokoldalú személyisége, a vállalt feladatok iránti elkötelezettsége elismerendő.

» Sapka Dorina (Váci Juhász Gyula Általános Iskola). DDC pályázatot nyert, a DÖK  elnöke volt, tanulmányi eredménye kimagasló, több tantárgyi verseny kiemelkedő helyezettje. A Váci Juhász Gyula Általános Iskola Kiváló kisdiákja és Kiváló diákja cím tulajdonosa. Tanulmányi eredménye, magatartása  és közösségi tevékenysége példa értékű volt társai számára.

» Zöldi Szilvia (Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola). Kisiskolás kora óta részt vett különböző anyanyelvi versenyeken. A megyei helyesírási versenyen 1. helyezés ért el. Aktív tagja az iskola elsősegélynyújtó csapatának, a városi versenyen 1. helyezést ért el. A Váci Madách Imre Gimnázium angol nyelvi pályázatán 3. helyezést ért el, korábban csapatával ugyanitt szintén helyezett lett. Szorgalmas, kötelességtudó diák.

» Hertai Katinka (Váci Piarista Gimnázium). Szívesen szerepel pedagógusnapi, karácsonyi hangversenyeken. Aktív tagja a térségi katolikus közösségnek. A váci városismereti versenyen 2. helyezést ért el 2015-ben. Költészetnapi idegen nyelvi szavalóversenyen kétszer is különdíjban részesült. Német-angol szakos tanár szeretne lenni.

» Hontvári Balázs (Váci Szakképzési Centrum I. Géza Király Közgazdasági Szakgimnáziuma). Öt éven keresztül volt az intézmény tanulója. Végig kiemelkedett szorgalmával, minden félévi és év végi bizonyítványa kitűnő volt. Osztálytársainak viszont nagy támasza, segítsége volt az évek során, a gyengébbeket szívesen korrepetálta. Kiemelkedő tanulmányi munkája mellett folyamatosan dolgozott, mivel édesanyja sokáig egyedül nevelte. Közösségi életben, iskolai rendezvényeken mindig számítani lehetett részvételére és segítő munkájára.

» Petró Erik (Váci Madách Imre Gimnázium). Erik kiváló sporteredményeivel kiemelkedik kortársai közül. A rendszeres versenyek, a felkészülés életének egyik legfontosabb részét képezik. Mindezek mellett törekszik minél jobb tanulmányi eredmény elérésére. Sportolásból adódó hiányzásai miatti kimaradását mindig pótolta. Műszaki egyetemre készül. Eredményeivel sosem kérkedik, inkább szerényen elhallgatja. Korábbi kitüntetései: a Madách Imre Gimnázium Jó tanuló, jó sportolója cím (2018), Magyarország legjobb sportiskolása 2016 pályázaton: 1. helyezés kajak sportágban.

» Trinyik Dorina (Váci Madách Imre Gimnázium). Az Amnesty International középiskoláknak meghirdetett „Összpont” levelező verseny győztes csapatának volt tagja 2015-ben. Dorina az iskola diákönkormányzatában egy évig az elnöki feladatok ellátása során, négy évig a diákönkormányzat tagjaként ötleteivel és azoknak megvalósításával, aktív és építő szereplője volt az iskola diákéletének alakításában. Részt vett a Mathias Corvinus Collegium középiskolai programjában.  A Váci Madách Imre Gimnázium Kiváló Diákja 2018-ban. Továbbtanulási irányultsága: ELTE pszichológia szak.