Szombaton egy, a fővárosban megrendezett szakmai konferencián vette át az Év Állatorvosa díjat dr. Faragó Zsolt Károly. A váciak által ismert szakember a deákvári rendelőjében kollégáival együtt dolgozik és azt mondja, számára is meglepetés volt ez az elismerés. Állatszeretetére jellemző, hogy szombaton is és minden nap esténként a Rádon tartott teheneihez siet, megfeji őket és takarítja az istállót.
A 2002-ben alapított, az Év Állatorvosa díjat a Magyar Állatorvosi Kamara évente annak az állatorvosnak adományozza, aki a közvélemény előtt az állatorvosi kart példamutatóan képviseli, kiemelkedő teljesítményt nyújtott a magyar állatorvosi közösség érdekeinek érvényesítése és szélesebb körű társadalmi elismertsége érdekében, az állatorvosi hivatásról pozitív képet mutatva – olvasható a kamara honlapján. Emeli az elismerés értékét, hogy a díjat a MÁOK küldöttközgyűlése ítéli oda titkos szavazással.
– Számomra is nagy jelentősége van a díjnak, hiszen eddigi pályafutásom legjelentősebb elismerése – mondta lapunknak dr. Faragó Zsolt Károly. – Úgy gondolom, itt, a deákvári rendelőben dolgozó kollégáim is sokat tettek azért, hogy most én lettem az Év Állatorvosa.
A doktor szerint viszonylag kicsi rendelőjükben egy olyan új arculatot és rendszert alakítottak ki, amely nem általános nálunk. Ráadásul nem csak a hobbiból tartott állatokat, hanem a haszonállatokat is ellátják szükség esetén. Ennek érdekében számos fejlesztést hajtottak végre. Nemrég például egy olyan mobil ultrahang készüléket vásároltak, amellyel kint a helyszínen is szakszerű vizsgálatokat tudnak végezni. Néhány hete egy egész tehénállományt szűrtek vemhességre az új berendezés segítségével.
Dr. Faragó Zsolt Károly gödi születésű, diplomáját 1995-ben kapta meg. Kezdetben dr. Jakab László kisállat-rendelőjében dolgozott, majd Vácott nyitott rendelőt kollégájával, dr. Balogh Bélával a Rádi úton. Két éve költözött át kis csapatával Deákvárra, ahol mostmár a Kedvencdoki rendelőben várja a pácienseket.
Akik számára az is újdonság – és ez szintén nagy súllyal nyomott a latban tevékenysége értékelésekor -, hogy a rendelésekre előre időpontot kell foglalni, akár személyesen, vagy telefonon, akár interneten. Ily módon jobban szervezhető a gyógyító munka, mindig mindenre van elegendő idő – jegyzi meg a doktor. Reggel nyolctól este nyolcig tart nyitva a rendelő, mindenki számára találnak olyan időpontot, amely megfelelő. Ha mégis sürgős segítségre van szükség, akkor az is könnyen beilleszthető a munkarendbe.
A jó állatorvos szinte minden nap képezi magát, ebben segítségére van az internet, hiszen napra készen követheti a külföldi szakmai fórumokat, tapasztalatokat. Faragó doktor is rendszeresen leül a gépe elé, mert a tanulás fontos része az életének.
És ugyanennyire fontos a hobbija is. Egy rádi istállóban hat tehenet tart, köztük olyan különleges fajtájút is, amely nem csak sok tejet ad, hanem a tej beltartalmi értéke is kimagaslóan jó. Az állatokat maga gondozza, így a fejés, a takarítás, az etetés gyakorlatilag mindennapi elfoglaltság számára. ♦