Tíz évvel ezelőtt kezdett el énekelni a váci születésű Faludi Szilvia. Ezt a kerek évfordulót egy gálaműsorral tervezi megünnepelni, ahová meghívta barátait is. És természetesen a közönséget, akiknek meglepetések ígér az április 14-i előadáson.
- Hogy kezdődőtt a zenei pályafutásod,mikor kezdtél el énekelni?
– A zene szeretetét már gyermekkoromban a családom plántálta belém. Tíz évig hegedülni tanultam. Mindig is szerettem énekelni, de sosem tudtam meghatározni, melyik az a műfaj, mely a legközelebb áll hozzám, és a hangom által az embereknek örömet tudok vele szerezni. Édesapám segítségével, Marót Géza kiváló zongorista biztatására a magyar nóta mellett tettem le voksomat.
A váci László Imre Nótakörbe Fabi Anikó örömmel vett fel 2008-ban. Még az év novemberében énekelhettem egy nótacsokrot cigányzenekari kísérettel. A fellépők azon a műsoron Madarász Katalin és Bokor János volt.
Az apukám és Anikó biztatására jelentkeztem a Csendül a nóta nemzetközi nótaversenyre. Ott az első 8 között végeztem, melynek jutalma egy hanganyag elkészítése volt, nótás kollégákkal szerepeltünk egy CD lemezen.
Felnőtt fejjel kezdtem a hangomat képeztetni, Budapestre jártam Kerekes Katalinhoz, aki sajnos azóta már nincs köztünk. Általa Pesten felléptem amatőr nótaműsorokban. Schmidt Mátyás tangóharmonika művésszel 2010-ben léptünk fel együtt egy nőnapi rendezvényen, az első közös muzsikálásnál, bár előtte nem próbáltunk, azonnal egymásra hangolódva szórakoztattuk a kedves közönséget. 2012-ben, majd 2014-ben is bejutottam a Nóta TV által szervezett Nótasztár középdöntőjébe.
- Később már a nóta mellett más műfajokban is ki próbáltad magad, miért?
– A versenyek után még mindig volt egy kis hiány érzetem, és az operett világában kezdtem keresgélni, megtanulni primadonna belépőket, kedvelt operettek betétdalait. Akkoriban a segítségemre a hangképzésben és a zenei kíséretben dr. Péter Árpád kiváló zongorista, tangóharmonika művész volt, akinek segítségével havi szinten léptem fel Budapesten a Csili Művelődési Házban, a vakok szövetségében, Debrecenben, Győrben. A szülővárosomban jótékonysági rendezvényeken sokszor fellépek Schmidt Mátyással és Marót Gézával egyaránt.
Az országban, és már a határon túl is volt lehetőségem bemutatkozni. Hatalmas élményként éltem meg, mikor Szlovákiában a közönség magyarul énekelt velem.
- A váci közönség előtt rendszeresen szerepelsz, egyre szélesedő repertoároddal. Mivel készülsz, készültök az áprilisi gálára?
– Olyan válogatással készülünk zenész barátaimmal, ahol a kedvelt örökzöldektől a musicalen át a népszerű operettekig mindent hallhat a közönség. Partnerem lesz Petrik Balázs, ezenkívül a zenekar tagjai – Marót Géza és Schmidt Mátyás is – önálló műsorszámmal készülnek, őket előadóként is jól ismerik. A zenekarban bemutatkozik egy fiatal dobos, Debreczeni Ákos, és fellépnek a Silverstar Művészképző Iskola tehetséges táncosai.
A házigazda, műsorvezető Szathmáry Károly lesz, akit mint asztalifoci világbajnokot ismerhetnek Vácon.
- Az eddigi fellépéseidtől miben különbözik ez a műsor?
– Itt most én válogattam a dalokat, a közreműködőket, én készítettem a forgatókönyvet, és sokkal többet leszek a színpadon, több műfaj slágerdalait adom elő. A műsorom közreműködői mellett sokat segítenek családtagjaim, barátaim is. A szervezésben többek között Iványi Károlyné,aki már akkor is segített, amikor a művelődési központban léptem fel, illetve a jegyértékesítésben segít a Lyra Könyvesház, és a Tourinfor iroda, is. A Fónagy és Walter Vendégház is felajánlotta, hogy egy pohár pezsgővel megvendégeli a közönséget a szünetben.
- Vannak terveid az énekléssel kapcsolatban, vagy az eddigiek szerint folytatod?
– Amatőr énekesnek tartom magam, emellett hivatásomat kisgyermeknevelőként végzem a Kölcsey utcai bölcsődében. Heti kétszer zenebölcsis foglalkozást tartok a kisgyermekes családok részére. kéthetente pedig az intézményünk értelmi fogyatékos részlegébe járok énekelni az ott gondozott „fiatalokhoz”. Nótacsokrokat, dalokat tanítok nekik, amit esélynapon, és egyéb rendezvényeken mutatunk be.
Nagyon szeretek az emberekkel foglalkozni, nevelni, gondozni, tanítani! A zene által adni, érzelmeket előhívni. Izgalommal, és örömmel várom az április 14-i műsoromat. Hatalmas a készülődésünk, már 2018 augusztusa óta. Egy zenekart álmodtam magam mellé, és fontosnak tartottam azokat a zenész társaimat a műsorba tenni, akik a pályafutásom alatt támogattak, segítettek, és minőségi muzsikával tudják szórakoztatni a közönséget, amelynek soraiba szeretettel várunk minden érdeklődőt! ♦