Újabb lépés a zöld úton

A teremtésvédelem gondolatának régóta érlelt gyümölcseit mostanában kezdjük szüretelni iskolánkban. Diákok kezdeményezésére az előző tanévben elindult a Piarista Gimnáziumban a komposztálható hulladékok elkülönített gyűjtése és hasznosítása.

Iskolánk részt vett a DDC Circular Economy pályázatán, melynek utolsó lépéseként egy elektromos komposztálót üzemeltünk be az iskola konyháján Hanák Ferenc műszaki vezető (a képen) segítségével.

A gép Acidulo™ mikroorganizmusok segítségével képes minden biológiailag lebomló hulladékot komposzttá alakítani. A folyamat során napi maximum 5.5 kg ételmaradékot – akár állati eredetű hulladékot is – talajjavító anyaggá alakít át.

A 70ºC-os hőmérsékleten végbemenő folyamat során a káros mikroorganizmusok elpusztulnak. Ezzel a technológiával évente akár 1 tonna konyhai hulladék alakul át hasznos anyaggá, mely nem terheli a környezetet. (Szöveg és fotó: Retzlerné Nádas Veronika). ♦

Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!