Foci: ezúttal kettőt kaptunk „idehaza” a Soroksártól

A már szinte biztos kieső váci focicsapat ezúttal a Soroksár együttesét fogadta (volna) idehaza. Ám a stadion még mindig tartó átépítése miatt mindkét csapatnak több mint kétszáz kilométert kellett utaznia ahhoz, hogy a mérkőzést a szabályok szerint lejátszák. A Vác FC számára ugyanis továbbra is a balmazújvárosi stadion az otthoni pálya. Papírforma eredmény született: Vác FC – Soroksár SC 0-2 (0-1).

A vendégek már a harmadik percben megszerezték a vezetést: Pászka beadására Halasi kilépett kapujából és ütközött saját védőjével. A hosszú saroknál Szánthó vette át a labdát, majd védhetetlenül vágta a hosszú felsőbe.

Sokáig mezőnyjáték folyt sok hibával, de a soroksáriak vezetése nem nagyon forgott veszélyben. Aztán a hatvanadik percben a vendégek újabb találatot értek el: egy remek kontra végén Csernik balról a kapufát találta el, a labda Lőrinczy elé pattant, aki 10 méterről a kapuba passzolt. ♦