Digitális átállás a váci Piárban

Március közepén a digitális munkarendre való azonnali átállás váratlanul érte az iskolát, de nem felkészületlenül. Új, izgalmas fejezet kezdődött a váci Piarista Gimnáziumban is.

Iskolánkban már egy éve használjuk az egységes Google keretrendszert, így már hatodik osztálytól minden diák rendelkezett iskolai e-mail fiókkal. Több tantárgyból a Google Classroomon keresztül is megkapták a feladatokat és a segédanyagokat a tanulók. A tantestületi konferenciák rendszeres témája a digitális kompetenciákban való tanári fejlődésünk, a know-how megosztása.

Mindez része iskolánk 21. századi pedagógiai megújulásának. Így nem okozott nagy gondot a helyzethez való gyors alkalmazkodás. Az iskola máról holnapra beköltözött az online térbe és így mindenki otthonába! Ezáltal a szülők is jobban részesei lettek a tanítás-tanulási folyamatnak, akiktől sok biztató szót, elismerő hozzászólást kaptunk az elmúlt hetekben. „Áttevődött a hangsúly a valóban lényegesre…” – ahogyan azt az egyik szülő megfogalmazta. ♦

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  A sorstársközösség ereje pótolhatatlan – Interjú az eltérő fejlődésű gyermekek szüleinek indított csoportról

Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!
feliratkozás
visszajelzés
guest

0 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments