Járvány a városban: a polgármester bezárta az iskolákat

Fontos hír jutott el a váciakhoz: “az országosan dühöngő spanyol nátha városunkban is oly nagy mértékben terjed felnőttek és gyermekek között, hogy a tovább terjedés meggátlása céljából kénytelen volt a városi tiszti főorvos a polgármesternek az összes iskolák bezárása iránt előterjesztést tenni. A polgármester ez előterjesztés alapján az összes iskolákban bizonytalan időre beszüntette az előadásokat. A spanyol nátha városunkban ezideig enyhe lefolyású, bár voltak halállal végződő súlyosabb esetek is” – olvashatta az akkor még újságforgató sokaság 1918-ban.

A spanyolnátha mély nyomokat hagyott nem csak az ország és a város történetében, hanem a világ történelmében is.

OLVASÁSRA AJÁNLJUK
A Magyar Narancs nyomozott az illegális váci sittlerakás ügyében

Szeretné elolvasni cikkünket? Jelentkezzen be! Vagy csatlakozzon hozzánk! Indítsa el a 14 napos ingyenes próbaolvasási időszakot!


 
Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!
feliratkozás
visszajelzés
guest
0 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments