Nyílt nap volt a városházán, hogy mindenki közelebb kerülhessen Váchoz

Számos család, régi és új váciak egyaránt ellátogattak a „Vác a Tiéd!” nevű, hagyományteremtő céllal megtartott ingyenes rendezvényre. A városházi programok nem titkolt célja volt, hogy a váciakat még közelebb hozza városunkhoz – írja a vac.hu.

A gyermekeket bábszínház, egész napos interaktív kiállítás és szabadon használható játékok szórakoztatták a városháza udvarán. A nagyobbak ugyanitt Kolodko Mihály, Vácon élő szobrászművész világhírű miniatűr alkotásait tekinthették meg. A családi kvíz értékes nyereményekért feltett kérdései közül több még a tősgyökeres váciakat is megizzasztotta.

A nyílt napon három turnusban ismerkedhettek meg az érdeklődők a városháza barokk épületével, így lehetőség volt bejárni azokat a termeket is, ahol sokszor a városunk életét meghatározó döntések születtek. Az ezt követő városi sétán Forró Katalin, a Tragor Ignác Múzeum igazgatója mutatta be Vác fontosabb helyszíneit sok érdekes, de kevéssé ismert információt megosztva a résztvevőkkel. ♦

Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!
feliratkozás
visszajelzés
guest

0 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments