Atlétika: négy váci is ott volt a gerelyhajítás döntőjében az ob-n

Budapesten rendezték az idei országos atlétikai bajnokságot, melyen a férfi gerelyhajításban a Váci Reménység négy sportolója is szerepelt. Az MTK sporttelepén megrendezett viadalon ebben a versenyszámban 14-en álltak rajthoz. A mieink közül a legjobb eredményt a 7. helyet megszerző Adame Máté érte el 62 méter 40 centis dobásával. Mögötte a 8. helyen zárt Jancsik Martin, míg Lukács Gergő a 13., Kiss Gergő a 14. helyen végzett.

A vac.hu beszámolója szerint a női magasugrásban viszont váci éremnek is örülhettünk. A Váci Reménység neveltje – jelenleg a Honvédban versenyző, de városunkban élő – Fekete Fédra 175 centiméteres ugrásával bajnoki ezüstöt szerzett. Testvére, Fekete Fanni a 9. helyen zárt. (képünkön: Fekete Fédra – fotó: honved.hu)