Nyáron is gőzerővel készülnek Vácott a lélegeztetőgépek

A Celitron váci gyárában a jövő lélegeztetőgépeit gyártják – írja Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára, városunk és a térség országgyűlési képviselője a közösségi oldalon. A politikus pár napja személyesen is megnézte a berendezések gyártását a városunkban lévő üzemben.

“Magyarországnak célkitűzése, hogy önellátó legyen lélegeztetőgépekből is. Vácon pár hónapja indult be a gyártása egy olyan gépnek, melyről büszkén mondhatjuk, a világ bármely országában a legjobbak közé sorolnák. Felnőttek és gyerekek számára egyaránt alkalmas, invazív lélegeztetésre és légzés rásegítésre is képes, könnyű, ezért jól mozgatható, könnyen csatlakoztatható és kezelhető, megbízható, biztonságos” – emelte ki Rétvári Bence.

A politikust arról tájékoztatták a cég vezetői, hogy nyáron is teljes erővel készülnek a gépek, felkészülve egy esetleges újabb vírusfertőzési hullámra. ♦

NAPLÓ+ előfizetés!
Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!
feliratkozás
visszajelzés
guest
0 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments