Két kiváló váci sportembertől búcsúzunk

A napokban két, köztiszteletben álló, ismert személyiségét vesztettünk el. Mindkettő sokat tett a váci sportért, munkájukat városunk kitüntetéssel is elismerte – írja a vac.hu.

Elhunyt Ambrus Tibor (képünkön) vállalkozó, a helyi sportélet mecénása, az idegenforgalom és váci vendéglátás ismert és megbecsült személyisége. A Remete étterem tulajdonosaként, a kézilabdasport kurátoraként, mindig önzetlen, segítőkész emberként nagyon sokan tisztelték városunkban és Vácon kívül is. Tevékenysége elismeréseként 2007-ben Pro Urbe díjat vehetett át.

Elhunyt a két éve szintén egyéni Pro Urbe kitüntetéssel díjazott Jeszenszky (Jenei) István egykori labdarúgó, edző, korábbi önkormányzati képviselő. Játékospályafutása befejezése után több alkalommal volt a váci csapat trénere, később szakosztály vezetője.

Nyugodjanak békében, emléküket megőrizzük. ♦

Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!
feliratkozás
visszajelzés
guest

0 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments