Váci sárkányos tavasz…

Enyhe covidos tél után, tavaszi hóeséssel, esővel, széllel indult a 2021-es felkészülési szezon a sárkányhajósoknál. Háromszor átdolgozott éves programtervünk, úgy tűnik végre negyedszerre véglegesíthető. A járvány alatt sem tétlenkedtünk, egyesületünk belépett a Sportegyesületek Országos Szövetségébe, és a nem rég megalakult Vízi Turisztikai Klaszterba.

Az év első megmérettetése a május 8-9-én megrendezésre került Outrigger Magyar Bajnokság volt, ahol versenyzőink rendkívül sikeresen szerepeltek. A rövid távon szombaton 150 méteren U18 Női kategóriában Tatár Boróka első, Mizser Tekla harmadik, Balázs Viktória hatodik helyezett lett. Ugyanebben a mezőnyben, bár döntőbe nem kerültek, nagyon ügyesen versenyzett Thury Kitti és Marton Krisztina. U18 Férfi kategóriában rövid távon Gyurcsik Bence harmadik, Filó Tamás negyedik helyezést ért el. Bár döntőről hajszállal lemaradt Péter Szabolcs, de várakozáson felül jól teljesített. A felnőtt nők között mindkét váci versenyző Kis Gabriella és Kurnász Hajnalka is a harmadik helyen végzett korcsoportjában. Felnőtt férfiaknál, Szabó Gábor a második, Jármer Richárd első, Balázs György második, Szabó Miklós harmadik lett korosztályában.

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Eredményesen szereplés a LUPA Kupán

A vasárnapi hosszútávon, 1500 méteren U18 Női kategóriában Tatár Boróka második, Mizser Tekla ötödik, Balázs Viktória hatodik, Thury Kitti nyolcadik helyezést ért el. U 18 Férfi kategóriában Gyurcsik Bence második, Péter Szabolcs hatodik, Filó Tamás hetedik helyen ért be.Felnőtt nőknél Kiss Gabriella negyedik, Kurnász Hajnalka harmadik lett korcsoportjában. Felnőtt férfiaknál Szabó Gábor első, Balázs György második, Kövesdi Oszkár harmadik helyen végzett kategóriájában. Üde színfoltként a két legfiatalabb versenyzőt is a Dunai Sárkányok Vác csapata adta, a tizenhárom éves Szabó Zénó, és Szabó-Selymes Botond személyében, aki ifjú korukat meghazudtolva álltak helyt a jóval idősebb sporttársak között. A fiatal versenyzők nagy részét a V. Sz. C. I. Géza Király Közgazdasági Technikum adta.

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Egy évtizedes a váci kézilabdasport ifi bajnoki sikere

A következő vállalás a Dunakeszin megrendezésre került Vízi Túra Kupa volt. Ahol Szabó Gábor SUP hosszútávon harmadik, Szabó Zénó SUP rövid távon, negyedik, Kövesdi Oszkár-Dombai Mihály első, Kiss Gabriella-Jármer Richárd második lett páros evező kategóriában.
Sárkányhajóban először Baján, a Hosszú Távú Magyar Bajnokságon szerepelünk május 29-én, ahol több kategóriában indulunk nyolc, és négy kilométeren.

Ezt követően két Dunai Sárkányok Vác rendezésű esemény következik. Az első június 4-én a Magyar Kajak Kenu Szövetség váci Sulisárkány futama, majd június 12-én egy szabadtérben Leányfalun megrendezésre kerülő Magyar Sárkányhajó Szövetség által támogatott medencés összecsapás.

Június 19-én a Trencséni Y-on hosszú távú versenyt, majd rá egy hétre a tízes Magyar Sárkányhajó Bajnokságot kell a csapatnak teljesítenie. Júliusban két alkalommal edzőtáborban készülünk Fadd-Domborin. A hónap közepén Vácott megrendezzük a Váci Sárkányhajós Roadshow futamot, az MKKSZ támogatásával. Augusztus 12-től, 15-ig jön az év fő versenye, az ICF Klublegénység Világbajnokság Poznanban.

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Laller Racing: Győzelmet győzelemre halmoz Torma Luca

A nagy verseny után rövid pihenő, majd szeptemberben ismét nekifutunk, hogy a szezon második felében se unatkozzunk, de ez már a következő híradásba kerül be. Addig is minden nap edzünk, jöhet hóesés, szél, eső. (Szabó Miklós)