Ismét minimális állami támogatás jutott Vácnak

A váci önkormányzat áprilisi határozata szerint városunk 50 millió forintra nyújtott be igényt arra az állami támogatási forrásra, mely a települések működőképességének megőrzése érdekében van elkülönítve az ország költségvetésében. A korábban ÖNHIKI néven ismert pályázatra Vác most 3 millió forintot kapott – írja a vac.hu.

Az előző önkormányzati ciklusokban városunk általában évente két alkalommal, jellemzően az igényelt forrás felére számíthatott, 2018-ban például mintegy 300 millió forint érkezett. Ez az összeg az előző városvezetés leváltása után jelentősen csökkent, tavaly nem érte el a 7 millió forintot.

Mint ismeretes, legutóbb egy belügyminisztériumi pályázaton nullázták le városunkat, amikor a Rádi úti útfelújításra beadott pályázatot tartották finanszírozásra érdemtelennek úgy, hogy egyébként a jelentkezők 95%-a kapott támogatást. ♦

Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!
feliratkozás
visszajelzés
guest

0 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments