A fénykereszt és a kötelező védőoltás kapcsán is megszólalt a helyi Mi Hazánk Mozgalom

Két, helyi ügyeket is érintő témában szólalt fel a váci Mi Hazánk Mozgalom egy november nyolcadikai sajtótájékoztató keretei között. Csereklye Krisztina, a párt helyi szervezetének, valamint a Zöld Hazánk Mozgalomnak a vezetője a Naszály-hegyre tervezett fénykereszt ügyében fejezte ki nemtetszését, míg Páli Jenő, a párt országgyűlési képviselőjelöltje a kormány legújabb oltáspolitikája kapcsán szólalt fel.

A múlt héten járta be a városi sajtót az a hír, miszerint a váci születésű Kossuth és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, Bogányi Gergely egy „szakrális jelentéssel bíró ún. Fénykeresztet” állítana a Naszály-hegyen. Ezzel az elhatározásával széles körökben keltett meglepettséget, illetve sokaknak a nemtetszését váltotta ki. Ezen emberek körébe tartozik Csereklye Krisztina is, aki egy, a zenésznek címzett nyilvános levelet is írt, amit a hétfői sajtótájékoztatón olvasott fel. Ebből pedig kiderült, hogy a szerinte mindezzel a hegységen okozott már eleve súlyos sebet tennénk csak még erőteljesebbé.

„Ez azért meglepő számomra, mint környezettudományi szakembernek, mert láthatóan nem előzte meg az ügyet sem szakmai hatástanulmány, sem pedig a váci polgárok véleményének meghallgatása. […] Mint ismeretes, az elmúlt évtizedekben olyan mértékűen megnőtt az urbanizáció hatása és a természetes környezet pusztítása, mint még sohasem. Ennek egyik elszenvedője volt a Naszály-hegynek a biodiverzitása, miután megcsonkították területét a felszíni bányászattal.”

Majd az ES TV felvetésére azt is hozzátette a helyi politikus, hogy véleménye szerint egy nagyon komoly, sokféle szakember bevonását igénylő projekt lehetne az a rehabilitációs program, aminek a keretében egy természetközeli állapot létrehozására törekedhetnének, de lehetne erre megoldást találni. Mint hozzátette:

„Úgy vélem, hogy ezt a sebet egy mesterségesen világító kereszt még erőteljesebbé tenné, amely nem csak úgy sütne ránk, mint mindannyiunk bűne, de még feloldozásra se számíthatnánk, ameddig helyre nem hozzuk a szétvágott hegyünket.”

Az eseményen ezt követte Páli Jenő felszólalása, aki a kormány azon rendeletét kommentálta, ami alapján a munkáltatók, illetve az önkormányzatok vezetői kötelezővé tehetik a koronavírus elleni védőoltást alkalmazottjaik számára. A képviselő-jelölt elmondta, hogy politikai közössége nem támogatja ezt a határozatot, de ha már megszületett, további lépéseket várnak a vezetéstől.

„A Mi Hazánk Mozgalom követeli, hogy hozzák nyilvánosságra, mindazokat a statisztikai, orvosi adatokat, amely alapján felelős döntést tudnak hozni, mind a munkáltatók, mind a települési önkormányzatok vezetői, mind maguk a munkavállalók. Gondolok itt arra, hogy szeretnénk pontosan tudni, hogy milyen és hány beteg fekszik a kórházakban, milyen oltásokkal. Pontosan milyen hatásfokúak ezek az oltások, akik lélegeztetőgépre kerülnek, vagy akik esetleg meghaltak milyen oltásokat kaptak korábban?”

Az is elhangzott, hogy a párt azt ígéri, hogy a 2022-es választások után létre fog hozni egy független víruskutató laboratóriumot, amelyben megvizsgálják pontosan a koronavírust, bevizsgálják az összes védőoltást, azoknak hatásfokát, hatékonyságát, működését, valamint rövid, közép és hosszútávú hatásait és mellékhatásait, majd mindezeket nyilvánosságra fogják hozni. Emellett célzottan koronavírus elleni gyógyszer kifejlesztésére szeretnék a hangsúlyt fektetni, mert úgy látják az oltások nem elég jó hatásfokúak. ♦