Búcsú a hazai kupasorozattól is

Siófoki vereségével nem jutott be a Magyar Kupa négyes döntőjébe NB I-es női kézilabda együttesünk. Az egymeccses párharc szerdai mérkőzésén: Siófok – Váci NKSE 25-24

Egy újabb kupamérkőzés, de ezúttal hazai viszonylatban. Azt követően, hogy a Váci NKSE elbúcsúzott az Európa-liga idei kiírásától, már csak a bajnokságra, illetve a Magyar Kupára kell koncentrálnia. Ennek megfelelően a legutóbbi fordulóban egy meggyőző 37-31-es győzelemmel zárták a megerőltető január-februári tétmeccs sorozatukat a Dunaújváros ellen. Ezzel a sikerrel hangolódtak a március 9-én megvívandó Siófok elleni küzdelemre a hazai kupasorozatban. A siófokiak közvetlen riválisnak számítanak, akikkel rendre kiélezett és szoros találkozókat szoktak játszani a váci kézilabdázók. Így ezúttal is egy izgalmas párharcra lehetett számítani.

Azonban a meccskezdés nem hozta el a várt színvonalat a játék tekintetében, elkapkodott támadásokkal és gyenge lövésekkel kezdtek a váci lányok. Az első vendég találatra – 2-0 után – több mint öt percet kellett várni. Ezt követően sem váltak eredményesebbé az akcióink, de a mi kapu előtt sorra góllal zárta a hazai csapat a támadásait (12. perc: 8-4). A szituáció nem sokat javult, a félidei hajrához érve négy-öt gól volt a siófoki fór. Szerencsére a játékrészt záró két találatot a váciak jegyezhették.

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Egy évtizedes a váci kézilabdasport ifi bajnoki sikere

A pihenő után bár igyekezett felkapaszkodni a VNKSE, hosszú ideig ideig csak a gólszegény küzdelem folytatódott. Az utolsó negyed óráig képtelenek voltak a váciak két gólnál szűkebb különbségre felzárkózni. De ekkor ez is sikerült (47. perc: 18-17). Így a meccs hajrájára csak egy gól választotta el csapatunkat a továbbjutástól, hiszen ehhez akár egy döntetlen kiharcolása is elég lett volna számukra.

Az 51. percben – Grosch Vivien hálózörgetését követően 19-19-nél – a kezdés után első ízben mutatott váci továbbjutást az eredményjelző. Sőt, Kácsor Gréta a vezetést is megszerezte! Öt, illetve négy perccel a vége előtt is a hazaiaknak kellett egalizálni. A találkozó legvégén azonban minden megváltozott. 120 másodperccel a lefújás előtt újra döntetlen lett az állás, majd miután a következő támadást elrontottuk, egy hazai időkérés és egy gól következett. A siófokiak megfordították az állást, ezzel kiejtve a Váci NKSE csapatát a kupából

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Eredményesen szereplés a LUPA Kupán

A mieinkre tehát a folytatásban már csak NB I-es bajnokik várnak. Legközelebb március 12-én szombaton 18 órától Debrecenben lépnek pályára. (Forrás: vac.hu) ♦