Nemzeti Vágta 2022: Nagy vágta a váci Kishuszártól

Október első napjaiban a hagyományok szerint Budapesten, a Hősök terén rendezték meg a magyar tradíciókra épülő lovasversenyt, a Nemzeti Vágtát. Idén pedig az esemény Kishuszár Vágtáján városunkat képviselve elindult Cziráky Zsombor is.

A váci születésű, 15 esztendős fiatalember már az elmúlt években – Kisnémedit, majd Püspökhatvant képviselve – is résztvevője volt a versenynek. Tavaly Szeder nevű sportpónijával a 11. legjobb időt érte el. De idén már városunk képviseletében állt rajthoz, növelve ezzel Vác imázsát és turisztikai jóhírét. Városunk az 5 éves kora óta szenvedélyes lovas, Zsombor révén először vesz részt azon a Nemzeti Vágtán, amelyen évente mintegy 100 település lovasa képviselteti magát.

Cziráky Zsombor végül a 27 indulót számláló Kishuszár Vágta előfutamai közül megnyerte a sajátját, így résztvevője lett a vasárnap délután megrendezett döntőnek is. Ott pedig a Flika nevű 11 éves szürke kanca nyergében a harmadik helyen ért célba. (Forrás vac.hu) ♦

Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!
feliratkozás
visszajelzés
guest

0 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments