Foci: balszerencsés vereséget szenvedtünk a Veresegyház ellen

A Pest megyei I. osztályú bajnokság 11. fordulójában felnőtt csapatunk Hegedűs Csaba duplájával még egyenlített a második félidőben, de végül mégis pont nélkül maradt – írja az egyesület honlapja. A Pilis elleni vereség után elsőként a Veresegyház ellen igyekezett javítani felnőtt csapatunk hazai pályán szombat délután.

Sajnos hamar hátrányba kerültünk, a 9. percben Pap szabálytalankodott a 16-oson belül, a büntetőt pedig Ondrik a kapufa segítségével a hálóba lőtte (0–1). A 30. percben ismét Ondrik Balázs volt eredményes, egy 25 méteres szabadrúgást lőtt a kapuba (0–2). A szünet után gyorsan sikerült szépítenünk, a 48. percben Sorecz jobboldali szögletét a hosszún érkező Hegedűs Csaba fejelte a hálóba (1–2)! Tíz perccel később legrutinosabb játékosunk aztán ki is egyenlített! Sorecz ívelt jobbról a bal oldalon meginduló Hegedűshöz, aki befelé tolta a labdát, majd 8 méterről kíméletlenül kilőtte a rövid felsőt (2–2)! Az egyenlítés után Szalai Attila vezetőedző lecserélte gólszerzőnket, de nem a játéka miatt, hanem azért, mert volt már egy sárga lapja és a játékvezető kiállítással fenyegette.

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Eredményesen szereplés a LUPA Kupán

Ezután is lendületben maradtunk, mégis a veresiek szerezték meg a harmadik gólt: a 76. percben egy jobboldali beadást Szabó Bence továbbított közelről a kapuba (2–3). A lefújás előtt egy előreívelt labdára remekül rajtolt rá Vén Botond, ügyesen elfejelte a labdát a kijövő kapus mellett, azonban a játékszer centikkel a jobb alsó sarok mellett ment el! A vereség miatt maradtunk a bajnokság 14. helyén.

Folytatás szombaton 13:30-tól ismét hazai pályán, a váci stadionban a Gyömrő ellen.

Vác VLSE–Veresegyház VSK 2–3 (0–2)
Vác, 150 néző. Vezette: Dévényi B. (Berki A., Kara P.)
VÁC: Fehér Á. – Schmid, Rusvay B., Pap B., Makkos – Kovács K. (Török N., 25.), Hegedűs Cs. (Sós 59.), Nagy Z., Konkoly (Heinczinger, 80.) – Vén B., Sorecz (Fördös, 87.). Vezetőedző: Szalai Attila
VERESEGYHÁZ: Benke – Kuklis (Nagy Zs., 59.), Ódé, Németh Á. (Szabó B., 38.), Soóky (Jónás, 70.) – Ondrik, Purzsa, Kakuk (Pintér R., 80.), Csipkés – Vattay (Kovács G., 59.), Gálos. Vezetőedző: Takács László
Gólszerző: Hegedűs Cs. (48., 58.), ill. Ondrik (9., 30. – az elsőt 11-esből), Szabó B. (76.)

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Perbálról is három ponttal tért haza felnőtt focicsapatunk

A másik hír focicsapatunk házatájáról, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség hivatalos honlapján megjelent információ szerint döntés született a Pest megyei I. osztályú focibajnokság 7. fordulójában a váci stadion – egyébként nem régen felújított és alácsövezett – centerpályájának „megkímélése” miatt elhalasztott mérkőzés pótlásáról – számol be a vac.hu.

Eszerint a Gödöllő elleni találkozót december 10-én szombaton délelőtt 11 órakor a Vanyek Béla Sportcentrumban rendezi a váci egyesület.  ♦