Hazai győzelem a bajnokságban

Szombaton este az Vácott, a DKA Sportcsarnokban lépett pályára a Praktiker-Vác a Moyra-Budaörs ellenében a női kézilabda élvonal újabb bajnoki fordulójában. A nemzetközi kupabravúr után most egy küzdelmes, de sikeres bajnoki mérkőzésen van túl Herbert Gábor csapata – olvashatjuk a városháza honlapján, a vac.hu-n.

A sok hiba és pontatlanság ellenére a félidőben négy góllal voltunk jobbak. A második félidőben sok ziccer mellett 3 elrontott büntető és 4 üres kapu mellé dobott labda miatt is maradt szoros a mérkőzés, a váci hibák tartották meccsben a budaörsieket. A szurkolók azonban most is átsegítették a csapatot a nehéz perióduson, a vége: 26-20.

Egy tucat fordulót követően a váciak a megszerzett 14 ponttal jelenleg a 5. helyet foglalják el a tabellán. A bajnokságban legközelebb február első napján Érden lép pályára a Praktiker-Vác.

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Centrumban az egészség: sokszínű programsorozat a Királyban

Praktiker-Vác–Moyra-Budaörs 26–20 (15–11)

Vác, 150 néző. Vezette: Felhő, Öcsi
VÁC: Pásztor – Diószegi 6, Ballai B. 3 (1), Marincsák 4 (1), Helembai 4, Kuczora 6, Ballai A. 2. Csere: Csizmadia (kapus), Kovalcsik, Kurucz, Bánfai, Schatzl Natalie 1. Edző: Herbert Gábor

BUDAÖRS: Vártok R. – Szabó-Májer, Pálos-Bognár 3, Mlinkó 2, Zsigmond 2, Szabadfi, Hudák 1. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), Szekerczés 3 (1), Braun 2, Vártok T. 1, Bánfai V., Smid, Schneider 5 (1), Gorilska 1. Edző: Buday Dániel

Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 10. p.: 1–2. 14. p.: 5–3. 20. p.: 7–7. 29. p.: 15–10. 39. p.: 17–14. 46. p.: 18–16. 50. p.: 20–17. 54. p.: 21–19. 57. p.: 25–2. ♦