Nem tököltünk a gólokkal, Tökölön újabb győzelem

A Pest megyei I. osztályú bajnokság 24. fordulójában a Vác VLSE 2–1-re győzött a Tököl vendégeként. A mérkőzésről részletes beszámolót olvashatunk a vac-vlse.hu, melyet mi is közlünk.

VSK Tököl–Vác VLSE 1–2 (0–2)

Tököl, 100 néző. Vezette: Kaszala M. (Szomjú R., K. Szabó)

Tököl: Koman K. – Csajági (Kispéter, 60.), Kulcsár R., Farkas I. (Nemes, a szünetben), Auer – Árkocsevics, Barizs, Galambos G., Szabó E. – Killer, Hamar I. Vezetőedző: Mészáros Attila

Vác: Bajkán Balázs – Rusvay Balázs (Tóth Nándor 92.), Marosi László, Pap Botond, Hugyecz Máté (Varga Bence 77.) – Hegedűs Csaba, Sós Roland, Nagy Zoltán – Vén Botond, Kakuk Erik (Torda Patrik 63.), Török Noel (Szabó Bence, 69.). Vezetőedző: Kovács Péter

Gólszerző: Barizs Martin (77. – 11-esből), illetve Nagy Zoltán (11.), Török Noel (29.)

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Szombattól szombatig - A Váci Birkózók egy hete

Gyorsan sikerült vezetést szereznünk, a 11. percben Nagy Zoltán 20 méteres lövésből talált a hosszú sarokba (0–1)! A 29. percben már kétgólos volt az előnyünk, Nagy Zoltán kiugratása után Török Noel bombázott a rövid sarokba (0–2)!

A szünet után szépítettek a tököliek, a 77. percben Barizs Martin 11-esből talált a hálóba, de a hajrát kihúztuk újabb kapott gól nélkül. Így egymás után második meccsünket is megnyertük, ezzel megelőztük a Tökölt a tabellán és a 12. helyről várjuk a folytatást!

Folytatás szombaton, 16:30-tól a váci stadionban, amikor a Pilist látjuk vendégül.

Kovács Péter edző értékelése

A Tököl hazai pályán veszélyes csapat, ezért fontos volt a csapat fegyelmezettsége és türelme. Az első félórában – bár a mezőnyben kiegyenlített játék folyt –, a kapu előtt mi voltunk a határozottabbak és ezt két góllal meg is mutattuk. Nyugodtabbak akkor lehettünk volna, ha ezután rárúgunk még egy gólt, mert akkor lezárhattuk volna a találkozót. Erre megvolt a lehetőségünk, de nem éltünk vele. A második félidőben próbált nyomást helyezni ránk a hazai csapat és ennek hatására csapkodóbb lett a játékunk, keveset passzoltunk és nem fejeztük be a támadásainkat. Az első olyan mérkőzés volt a tavasszal, amikor el is fáradtunk rendesen, de a srácok küzdöttek, harcoltak becsülettel és kibírták az utolsó negyedóra nyomását is. Megint egy kicsit többet kaptak a fiatal játékosaink a felnőtt futballból és ez egy újabb lépés a pályafutásukban. Maximális gratuláció nekik, ez a győzelem férfimunka volt!” (Fotó: Tököl VSK Facebook) ♦