Kajak-kenu – Két váci a szegedi világkupán

A hétvégén Szeged adott otthont a felnőtt gyorsasági kajak-kenu világkupa viadalnak. A remek sikereket elérő, az éremtáblázat élén végző magyar válogatottban két fiatal váci versenyző is helyet kapott.

Mindkét váci a hosszútávú (5000 méter) viadalon állhatott rajthoz. Az utánpótlás korosztályban korábban remek sikereket elérő Sellyei Csanád – akinek felkészülését az önkormányzat döntése értelmében anyagilag is támogatja a város – a kajakosok 30 fős mezőnyében szerepelt. A váci fiú remekül helyt állt a sokkal rutinosabb riválisok között, és a hajója technikai problémája ellenére a 7. helyen ért célba. A Váci Kajak-Kenu SE kajakosának edzője László Csaba.

Sokkal kevesebb indulóval rendezték meg a női kenusok hosszútávú versenyét. Kilencen álltak rajthoz, egy kenus nem ért célba. A Váci Karakán Kajak-Kenu SE versenyzője, Zagyvai Borka – edzője Szemán László – nyolcadikként zárt. (Forrás és fotók vac.hu)