Posztumusz A nemzet tehetségeiért díj Grauszman Lászlónak, a Juhász Gyula Általános Iskola tantestülete örökös tagjának

Grauszman László a váci Juhász Gyula Általános Iskola tantestületének örökös tagja posztumusz elnyerte a „Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díjat áldozatos és kiemelkedően eredményes tehetséggondozó munkája elismeréseként – olvashatjuk az intézmény Facebook oldalán.

 

A Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért, valamint a Tehetségbarát önkormányzati díj keddi budapesti ünnepélyes átadóján Hornung Ágnes, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára hangsúlyozta: nincs olyan nemzet a világon, amely megengedhetné a magának azt a luxust, hogy ne foglalkozzon a talentumaival. Magyarország kormánya hosszú ideje elkötelezett a tehetségek támogatása mellett, hiszen a nemzet kiválóságai azok, akiken keresztül a jövő reménye a jelenben is megnyilvánul – közölte. Hornung Ágnes ezért közös nemzeti érdeknek és hosszútávú befektetésnek nevezte a fiatalok felkarolását, tehetségük kibontakoztatását. Ismertetése szerint a kormány évről évre kiemelt figyelmet fordít a tehetséggondozásra, a Nemzeti Tehetség Program (NTP) keretében eddig mintegy 19 ezer projekt kapott támogatást mintegy 33 milliárd forint értékben. Ennek köszönhetően a program évente 300-350 ezer tehetséges magyar fiatalt segít az óvodás kortól egészen a fiatal felnőttkorig. Az államtitkár elmondta azt is, hogy több mint ezer Bonis Bona díjas pedagógus, szakember és szervezet dolgozik a tehetségügyi területen, valamint a Tehetségbarát önkormányzat díjat eddig, az idei díjazottakkal együtt 42 esetben adtak át.

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Családterápiás önismereti csoport indul kezdő és gyakorló szülőknek

Csák János kulturális és innovációs miniszter az eseményen lejátszott videóüzenetében a többi között arról beszélt, hogy csak azok a nemzetek sikeresek, ahol az oktatás, a modern tudás átadása mellett olyan erényeket is elsajátíthatnak a gyerekek, amelyek később, a ma még nem látott problémákkal szembesülve is képessé teszi őket a jó megoldások megtalálására. A tárcavezető azt hangsúlyozta, hogy identitás nélkül nincs cselekvőképes nemzet, majd úgy folytatta: az identitást a családi nevelésen során „kapjuk meg”, illetve később azokban a jó iskolákban, ahol nemcsak oktatás, hanem nevelés is folyik. „Ezért fontos a kormánynak a Bonis Bona díj, és ezért fontos, hogy minden évben megünnepeljük ezt az alkalmat, mert vannak dolgok a világban, amit külön-külön nem tudunk elérni” – jelentette ki, majd úgy zárta szavait: „Éljenek a tehetséggondozó tanárok és nevelők, éljen a magyar haza!” Dukai Miklós, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára köszöntőjében arról beszélt, hogy 2013-ban alapított Tehetségbarát önkormányzat díj azon önkormányzatokat ismeri el, amelyek alapvető feladataik ellátásán túl példaértékű módon járulnak hozzá a tehetséges fiatalok felkutatásához, támogatásához, hatékony együttműködéseket folytatva a tehetséggondozó szervezetekkel.

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Deákvár 30. - Jótékonysági koncert a Váci Deákvári Óvoda javára

A Bonis Bona díj célja, hogy erkölcsileg és anyagilag is elismerjék a tehetséges fiatalokat segítő szakembereket és szervezeteket. Idén heten kaptak életműdíjat: Aczél Petra Katalin, Bagi István, Balogh Sándor, Grauszman László (posztumusz díjazott), Havass Miklós Elemér, Schiller-Kertész Judit és Zombori Béla. Rajtuk kívül elismerést vehetett át ötven tehetséggondozó, -fejlesztő és -segítő szakember, intézményi képviselő is.

A Tehetségbarát önkormányzat díjat idén hat önkormányzat nyerte el: Bakonysárkány, Dombóvár, Hajdúnánás, Orosháza, Nagykanizsa és Budapest XVI. kerületének helyhatósága. (Forrás és fotó MTI – Facebook) ♦

Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!
feliratkozás
visszajelzés
guest

0 hozzászólás
legújabb
legrégebbi legnépszerűbb
Inline Feedbacks
View all comments