Természetbarát kerted van Vácon? – Jelentkezz a Bagolybükk Egyesület felhívására!
Régi vágya a természetvédőknek, hogy világ felismerje, rend az, ami a bolygatatlan természetben megtalálható. Minden, amit mi rendnek vélünk, beavatkozás a természet rendjébe. Túlságosan átalakított világunkban mi magunk is tehetünk azért, hogy a természettel harmóniában élhessünk és pont a saját kertünkben. Sokunknak már van természetbarát kertje, sokan talán épp most kapnak kedvet az átalakításhoz – ami hosszú távon kevesebb munkát, több élőlényt, jobb klímát, jobb közérzetet és nagyobb harmóniát biztosít életünkben.
A Bagolybükk Környezet és Természetvédő Egyesület díjazza azokat, akik már jó úton járnak és felhívásuk feltételeiből sokat vagy akár mindet megvalósították kertjükben, továbbá azokat, akik a jelentkezési határidőig még nekibuzdulnak és legalább a kötelezően teljesítendő pontokat megszerzik. Akik megfelelnek a feltételeknek – a kötelező pontokat mindenképp teljesítik – azokat ajándékcsomaggal és emléktáblával jutalmazzák. Az emléktábla kerítésre illetve falra szerelhető lesz, hogy ország-világ lássa, milyen csodák vannak városunkban. Az ünnepélyes díjátadóra a 3. Váci Zöldfesztiválon kerül sor, szeptember 15-én.
Kérik, aki megfelel a felhívásban szereplő feltételeknek, az töltse ki a jelentkezési lapot május 20-ig és induljon a Természetbarát kert címért te is!
Bármilyen kérdésre válaszolnak üzenetben vagy e-mailben: bagolybukk@gmail.com
Kérik, részletesen olvassák el a kötelezően teljesítendő pontokat, mert ha azok közül nincs meg mind, nem tudják elfogadni a jelentkezést.
Ha valaki elakadnak az alábbi tudástárat segítségül lehet hívni.
Fontosabb őshonos erdei cserjefajok a Duna-Tisza közén
Részletesebben a tájegységünkre jellemzőbb fajok (Köszönet a zebegényieknek a nyilvános listáért.)
Bármilyen gyümölcsfa is megfelel az őshonos fa kategóriában
birs, som, naspolya, barkóca, berkenye, alma, körte, szilva, kajszibarack, őszibarack, meggy, cseresznye
A megvalósítást a Nemzeti Együttműködési Alap támogatja. Partner a váci Tragor Ignác Múzeum. (Bagolybükk Környezet- és Természetvédelmi Egyesület – Plakátterv Balogh Katalin) ♦