Budaörs volt a legbiztonságosabb település Pest vármegyében

Közel 200 elsősegélynyújtó, vöröskeresztes és bajtárs vette be a budaörsi önkormányzat területét, hogy kiderüljön, mely csapatok képviselik Pest vármegyét az 52. Országos Elsősegélynyújtó Verseny országos döntőjén Kecskeméten, az elsősegélynyújtás világnapján – olvasható a Magyar Vöröskereszt Pest vármegyei szervezetének közleményében.

A Magyar Vöröskereszt idén 52. alkalommal szervezi felmenő rendszerű Országos Elsősegélynyújtó Versenyét. A területi fordulókat követően a Pest vármegyei versenyre június 2-án, Budaörsön került sor, csodás, sokszor hangos és véres pillanatokkal. Három kategóriában 14 csapat versenyzésével éltük át az izgalmas, baleset-szimulációval és elméleti teszttel tarkított egyedi napot. 7 állomás várt a csapatokra, a szakmai állomásokon összesen 301 pontot, a különdíjas vöröskeresztes állomáson 15 pontot lehetett elérni.

A baleset-szimulációs kárhelyeken külön hangsúlyos szerepet kapott a közösségi média kihívásainak problémás teljesítése, az energiaitalok által is okozott fiatalkori szívinfarktus, végtagtörések és koponyaalapi törés ellátása, shock kezelés, asthma ellátás és újraélesztés, valamint még egy rabló-támadó szituáció is bővítette a versenyhelyzet palettáját, amellett, hogy elsősegély elméleti tesztlapot is tölteniük kellett a versenyző csapatoknak.

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Múzeumok éjszakája a verőcei Gorka Múzeumban

Az állomások/kárhelyek az Országos Mentőszolgálat mentőtisztjeinek, a vöröskeresztes kollégáknak, önkénteseknek és az ifjúsági vöröskeresztes imitátoroknak köszönhetően valósultak meg, profi szakmai és realisztikus munkájuknak köszönhetően.

A verseny ünnepségén Vágó Csaba kabinetvezető, zsűritag mellett Dienes Rita vármegyei igazgató értékelte a csodás napot, majd a zsűri elnöke, Dr. Till Zsolt regionális igazgató, mentőorvos (Országos Mentőszolgálat Közép-magyarországi Regionális Mentőszervezet) osztotta meg a főbb versenytapasztalatokat.

Eredmények Gyermek kategóriában:

  1. helyezett: Élesztők (Szentendre, Templomdombi Általános Iskola) 289 pont, felkészítő: Csalló Attila
  2. helyezett: Protectors (Szigetszentmiklósi József Attila Általános Iskola) 261 pont,felkészítő: Pandurné Barbi Dóra
  3. helyezett: Red Five (Pilis, Gubányi Károly Általános Iskola) 241 pont, felkészítő: Rihász Judit Erika
  4. helyezett: Nyáregyházi Vércseppecskék csapat (Nyáregyházi Nyári Pál Általános Iskola) 236 pont, felkészítő: Maszel Cecília
  5. helyezett: Kisalagi Sebészek (Fót, Németh Kálmán Általános Iskola) 229 pont, felkészítő: Nagy Péter
  6. helyezett: Mentés Másként (Dunakeszi Szent István Általános Iskola) 224 pont, felkészítő: Kovácsné Farkas Judit

Eredmények Ifjúsági kategóriában:

  1. helyezett: Mentőbrigád (Vác, Selye János Egészségügyi Technikum) 278 pont, felkészítő: Dallos Tamás
  2. helyezett: Hasi Sérültek (Tököl) 276 pont, felkészítő: Marelyin Erika
  3. helyezett: Egyesült Erővel (Monor) 266 pont, felkészítő: Bernula Béla Péter
  4. helyezett: Káosz Angyalok (Biatorbágy) 265 pont, felkészítő: Kerekes Adrienn
  5. helyezett: Five for Life (Cegléd) 250 pont, felkészítő: Juha Lenke

Eredmények Felnőtt kategóriában:

  1. helyezett: Éjszakások (Vác) 289 pont, felkészítő: Dallos Tamás
  2. helyezett: Sárga Gólyák (Biatorbágy) 276 pont, felkészítő: Vázsonyiné Szikora Mónika
  3. helyezett: Ütőerek (Törökbálint) 258 pont, felkészítő: Hódi Beáta ♦
Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!
feliratkozás
visszajelzés
guest

0 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments