Újabb fejlesztés a civilekkel közösen

Az önkormányzat és az Ódeákvárért Civil Egyesület együttműködésének köszönhetően egy sportolási céllal kialakított fejlesztéssel folytatódott a deákvári „Stangli tér” közösségi térré kialakítása.

Sokáig Deákvár egyik legkedveltebb találkahelye volt a Bauer utca és a Fekete utca kereszteződésben lévő Stangli kocsma előtti teresedés. Az egykori kerthelyiségként is szolgáló terület immár ismét igazi közösségi parkként funkcionálhat.

Az Ódeákvárért Civil Egyesület jóvoltából tavaly a Virágos Vácért városszépítő versenyen a „Civilek a beporzóbarát zöldterületekért” kategória díjazottja lett a tér. A megújulásnak köszönhetően még az ősszel kulturált közterületet avathattak, majd az elmúlt héten egy petanque-pályát adtak használatba a mozogni vágyóknak.

Az eseményen Matkovich Ilona mondott köszönetet a civilek munkájáért. A polgármester megemlítette, hogy két ütemben összesen több mint 700 ezer forintot biztosított az önkormányzat a Környezetvédelem – Civil pályázati alapból a terület rendezésére.

OLVASÁSRA AJÁNLJUK  Fórum és megállapodás a Duna mikroműanyag-szennyezettségének csökkentéséről

Majd köszönetet mondott a felújításért a választókörzet önkormányzati képviselője, Tótváradi-Nagy Bence is, aki méltatta a civilek városrészért tett hasznos tevékenységét is.

Lőrik János, az Ódeákvárért Civil Egyesület elnöke a máshol már nagyon népszerű közösségi sportág lényegét és a pálya kialakításának történetét ismertette, majd egy gyakorlati bemutató után a jelenlévők közül többen kipróbálhatták ügyességüket Deákvár új mozgásigényt kiszolgáló pályáján.

Mi a pétanque?

A pétanque francia eredetű golyójáték. Neve a „mozdulatlan lábak” jelentésű francia pieds tanqués kifejezés szavainak összevonásából származik. A golyó fémből készül, kivétel az élénk színűre festett célgolyó, az „Öcsi”, amelynek anyaga fa, vagy műanyagból készül. A játékban először az Öcsit dobja el a kezdő csapat, úgy kell megállnia, hogy a dobókörből legalább hat, legfeljebb tíz méter távolságra legyen, a pálya szélétől és bármilyen akadálytól pedig legalább egy méterre. A cél a saját golyót minél közelebb juttatni az Öcsihez. Mindig a rosszabb helyzetben lévő játékos vagy csapat következik, ha még van kézben golyója. A csapat a kör végén annyi pontot kap, ahány golyója közelebb állt meg az Öcsihez, mint az ellenfél legközelebbi golyója. A verseny akkor ér véget, ha az egyik csapat eléri a 13 pontot, és ezzel győz. A golyók eldobásának azonos módon: lefelé tartott tenyérrel markolva kell megtörténnie.  (Vác Város Önkormányzata – vac.hu – Fotó: Váci Hírnök) ♦

Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!
feliratkozás
visszajelzés
guest

0 hozzászólás
legújabb
legrégebbi legnépszerűbb
Inline Feedbacks
View all comments