A Váci Dunakanyar Színház februári műsorai
Szeretettel vár minden érdeklődőt a Váci Dunakanyar Színház februári előadásaira. A darabok a mindennapi élet kihívásaira, az együttélés nehézségeire világítanak rá, hol szomorú, hol vidám formában bemutatva azokat.
Február 7., 19 óra – Üvegfal
Zenés szövegszínház Dobray Sarolta Üvegfal című könyvéből
Szereplők: Gryllus Dorka és Simon Kornél
Az Üvegfal Léna és Péter örvényszerű házasságát meséli el, a feleség és a férj szemszögéből egyaránt. Lassan, lépésenként bomlik ki és válik világossá, hogy valójában egy érzelmileg bántalmazó kapcsolattal állunk szemben. Miért csinálja Péter? Miért hagyja Léna? Mi ez a gyakran eszméletvesztésig pörgő tánc? Szeretet, szerelem hajtja? Vagy ezeknek épp valamiféle ellenkezője. Miért választjuk azt, akit választunk, sokszor szinte teljesen vakon?
Február 13., 18 óra – Segítség Építkezem
Hogyan jut el egy mások által sikeresnek mondott, Jászai Mari-díjas színész addig, hogy összeütközésbe kerüljön a rendőrséggel és egy éjszakát a fogdán töltsön? – Lengyel Tamás egyszemélyes vígjátéka
Ennyire ne szaladjunk előre, illetve…kezdjük az elején. Ha valaki mostanában volt osztálytalálkozón, és 35 évesnél idősebb, akkor pontosan tudja, hogy egy idő után ezek már nem arról szólnak, hogy ki, mit ért el az életben, vagy ki hízott felismerhetetlenre, hanem közös traumafeldolgozós csoportterápiává alakul az egész beszélgetés. Ilyenkor három dolog van, amit mindenki fel szokott hozni, nemtől függetlenül. A gyerek, a válás, és a harmadik pedig egyértelműen és megkérdőjelezhetetlenül a LAKÁSFELÚJÍTÁS. A felújítás olyan, mint a randi egy dögös szőkével egy drága étteremben: sokáig félsz belevágni, megőrülsz, amikor meglátod a számlát … és a végén…
Lengyel Tamás vagyok, 46 éves, színész, producer, felújítástúlélő. Ez az én történetem.
Február 19., 19 óra – Sémáink fogságában
Előadó: Vágyi Petra klinikai szakpszichológus, sématerapeuta
Mindenkinek vannak sémái, életében ismétlődő, nemkívánatos mintázatai. Ezek a gyermek- és serdülőkorban alakulnak ki, kisebb-nagyobb mértékben sérült, kielégítetlen alapszükségletek nyomán. Ezek a sérülések és hiányok meghatározzák azt, ahogyan önmagunkra és a világra tekintünk, bizonyos területeken átszínezik, eltorzítják a valóságérzékelésünket.
Az előadás bemutatja a módszer elméletét és segít beazonosítani saját sémáinkat, hogy aztán tudatosan elkezdhessünk függetlenedni a sémavezérelt működéstől. A cél az, hogy minél inkább megerősítsük egészséges felnőtt énünket, aki rálát arra, hogy mi történik benne, és képes változtatni.
Február 20., 19 óra – Mi bajunk lehet?
Előadja: Ács Fruzsina és Szabó Balázs Máté
Te is szoktál azon gondolkozni, hogy mi bajod lehet? – Már mindent megpróbáltál annak érdekében, hogy jobban érezd magad, de semmi nem segít? – Hiába próbálod kristályokkal kivédeni a Mars rossz állását, az exed még mindig nézi az insta sztorijaidat? – Hiába írsz esténként a hálanaplódba az időszakos böjtről, mégsem tudod elhinni a tükörre ragasztott pozitív megerősítő üzeneteket? – Hiába olvasod lefelé néző kutya pózban a kötődési problémákról szóló önsegítő könyvet az érzelmi támogatást nyújtó nyuladnak, mégsem vagy kiegyensúlyozottabb? – Hiába viszed magaddal a boltba az újrahasznosított szívószálból horgolt vászontáskádat, hogy delfinmentes tonhalat vegyél a peszketáriánus macskádnak, mégsem érzed magad jobb embernek? – Nehéz volt végig olvasnod ezt a leírást, mert a folyamatos tiktokozás miatt már csak 6 másodpercig tudsz egy dologra figyelni?
Ha bármelyik kérdésre igennel vagy nemmel válaszoltál, gyere el Ács Fruzsina és Szabó Balázs Máté új estjére! Elvégre mi bajunk lehet?
Február 28., 19 óra – Stephen Sachs: Valódi hamisítvány
Előadják: Kern András és Hernádi Judit
Maude különc, szabadszájú és harsány nő, Lionel pedig kifogástalan modorú, művelt és meglehetősen cinikus férfi. Ők ketten talán soha nem találkoztak volna, hiszen Maude munkanélküli pincérnőként egy lepukkant lakókocsiparkban él Kaliforniában, Lionel pedig egy neves művészeti alapítványnál dolgozik a kontinens másik felén, New Yorkban. Csakhogy Maude-nak van egy féltve őrzött kincse: egy szerinte milliókat érő Jackson Pollock festmény, aminek a valódiságáról szeretne hiteles szakértői véleményt kapni, és most Lionelre vár a feladat, hogy megállapítsa, Maude festménye valódi-e vagy csak hamisítvány. Azonban a találkozó, vagyis a hivatalos értékbecslés nem úgy sül el, ahogy normálisan számítanánk rá: és nemcsak a képről, de szinte minden másról is kiderül, hogy nem az, aminek elsőre látszik…
Stephen Sachs amerikai szerző vígjátékát hihetetlen sikerrel játsszák a világon mindenütt, és most magyarul is látható ez a végtelenül szórakoztató, lebilincselő darab, ami igazi jutalomjáték két olyan sziporkázó humorú, zseniális színésznek, mint Hernádi Judit és Kern András. Az előadás 1 óra 45 perc egy részben. ♦