Új tanműhely épül a Váci Szakképzési Centrumban
Hamarosan megkezdődhet a Váci Szakképzési Centrum területén az új központi tanműhely építése – számolt be róla az Építészfórum. Az 5,9 milliárd forintos beruházás kivitelezésére nemrég írták ki a közbeszerzést, az ajánlatok beérkezésének határideje április 1.
Az új épület a Király Endre Technikum és Szakképző Iskola modern oktatási és képzési igényeit hivatott kiszolgálni. A 3500 négyzetméteres, L-alakú létesítmény a Kulcsár Építészstúdió tervei alapján épül meg, a Naszály úton található, történelmi múltú főépület szomszédságában. Az építkezés helyszínén korábban elbontott, romos épületek álltak.
Korszerű oktatási központ születik
A tervek szerint az új tanműhely három fő tömegből áll majd: két háromszintes szárnyból és egy könnyedebb hatású, földszintes központi részből. Az épületben modern tantermek, műhelyek, valamint diagnosztikai laborok kapnak helyet, ahol a diákok olyan jövőorientált szakmákat is tanulhatnak, mint az elektromos autók gyártásához szükséges technológiák. Az épület a rendészet, a turizmus és az ipari képzések számára is korszerű lehetőségeket biztosít.
Az épület homlokzata a történelmi környezethez illeszkedve vasbeton szendvicspanelekből áll, míg a központi rész könnyűszerkezetes, modern kialakítást kap. Az épület funkcionális elosztása is átgondolt: a földszinten helyezik el az éttermet, az aulát és a tanműhelyeket, míg az emeleteken a szakmákhoz tartozó tantermek és irodák kapnak helyet.
A múlt tisztelete és a jövő szolgálata
A Váci Szakképzési Centrum épülete eredetileg 1904-ben épült cipőgyárként, majd 1914-től szakképző iskolaként működött. Az új tanműhely nemcsak a múlt tiszteletét őrzi, hanem a modern szakképzés alapjait is biztosítja a térség számára.
A beruházás fontos lépés a váci oktatásfejlesztésben, és várhatóan jelentős hatással lesz a helyi gazdaságra is, hiszen a létesítményben képzett munkaerő hozzájárulhat a modern iparágak fejlődéséhez. Az építkezés megkezdése után várhatóan két éven belül elkészülhet az új tanműhely. (Látványtervek – Kulcsár Építész Stúdió) ♦