A szép kirakat megállásra készteti az embereket, s minél többen nézik meg, annál többen térhetnek be a boltba, s lehetnek a nézelődőkből vásárlók. Ezt gondolták az első fővárosi kirakatverseny rendezői is 1909-ben. A Váci Hírlap cikkírója szerint jó lenne, ha a helyi kirakatok is olyan érdekesek, hívogatóak lennének, mint a fővárosiak, de ekkor még nem ez volt a jellemző – olvashatjuk a váci Tragor Ignác Múzeum visszaemlékező sorozatában.
Ottó József, a Váci Kereskedők Egyesületének vezetője 1924-ben hirdette meg az első kirakatversenyt a városban, de az első igazi, sokakat megmozgató versenyt 1930 októberében rendezték meg, a Magyar Hét keretében Vácon.
A versenyen 85 cég 105 kirakattal vett részt! A versenyzők a verseny hetében 50%-os kedvezményt kaptak az áramdíjból, cserébe a megvilágított kirakatokat késő estig nézegethették az érdeklődők.
A Meiszner-féle textilkereskedés kirakatába egy egész ágyat beállítottak, hogy minél vonzóbban tudják bemutatni a gyönyörű ágyhuzatokat. Kálmán fűszeres kirakatában csábító módon rendezett cukorkákat láthattak. Valero Valérné kézimunkaboltja előtt „babák” kínálták a nemzetiszínű csokrocskákat, de a legmeghökkentőbb Gágel Ede versenykirakata volt.

A hentesüzlet a Kossuth Lajos utcában kínálta a finom húsokat, felvágottakat, disznósajtot és a hurkát-kolbászt. S hogy ebből milyen kirakatot lehet berendezni? Nyerteset! Gágel Ede kirakatát ugyanis a zsűri a 30 nyertes iparos és kereskedő közé sorolta, akiket díszoklevéllel jutalmazott.
A zsűritagok egyike Tragor Ignác volt, akinek különösen tetszhetett a kirakat, hiszen az arról készült fotó a múzeum gyűjteményébe is bekerült. ♦