A vádlott állítja, tévedésből molesztálta a házigazda feleségét

A Budapest Környéki Törvényszék, mint másodfokú bíróság, szeptember 18-án ítéletet hirdetett annak a férfinak a büntetőügyében, akit szexuális erőszak bűntette miatt a Váci Járásbíróság március 15-én kihirdetett elsőfokú ítéletében 2 év szabadságvesztésre ítélt, amelynek végrehajtását 4 év próbaidőre felfüggesztette. Korábbról a vádlott és a sértett nem ismerték egymást, a cselekmény idején találkoztak először.

2017 augusztusában a vádlott és felesége, illetve a sértett vendégségbe érkeztek házaspár barátaikhoz. Veszélyeztett terhességére hivatkozva a vádlott felesége azt kérte, hogy őt és a férjét ne abban a létrán megközelíthető padlásszobában helyezzék el, amelyben a korábbi látogatásuk alkalmával. Ennek a kérésnek a vendéglátók eleget tettek és a padlásszobában a sértettet szállásolták el.

Este először a vádlott felesége, illetve a vendéglátó páros női tagja ment el aludni, így a vádlott, a házigazda, valamint a sértett egy darabig hármasban beszélgettek és italoztak. Később, miután már mindenki nyugovóra tért, a vádlott bement a mélyen alvó sértett szobájába, a nőre feküdt és szexuálisan közeledett felé. Ennek hatására a sértett felébredt és megkérte a vádlottat, hogy hagyja abba a cselekményt. A felszólításnak a férfi nem tett eleget, pedig a nő próbált elhúzódni. A vádlott csak többszöri felszólítást követően hagyta abba a sértett zaklatását és távozott a szobából.

Másnap hajnalban a sértett felébresztette a házigazdát, akinek beszámolt a történtekről. Mivel a vádlott feleségét nem akarták felzaklatni, ezért a házigazda a vádlottat négyszemközt vonta felelősségre és megkérte, hogy hagyja el a házukat.

Feleségének a sértett úgy számolt be a cselekményről, hogy az éjszaka folyamán tévedésből ment be a rossz szobába és adott puszit a sértettnek. 2017. szeptember 12-én a sértett a Váci Rendőrkapitányságon tett feljelentést a vádlottal szemben.

A Budapest Környéki Törvényszék, mint másodfokú bíróság, a Váci Járásbíróság elsőfokú ítéletét büntetést kiszabó részében megváltoztatta, egyéb rendelkezéseit helybenhagyta – közölte a bíróság.

A másodfokú bíróság szerint az elsőfokú ítéletben figyelembe vett enyhítő körülmények száma és súlya nem indokolta a büntetésben a törvényi minimum (2-8 évig terjedő szabadságvesztés) kiszabását, valamint a felfüggesztés nem állt arányban az elkövetett cselekmény tárgyi súlyával és a büntetés céljával. Ezért a vádlottat jogerősen végrehajtandó 3 év börtönbüntetésre és 3 év közügyektől eltiltásra ítélte.

A bíróság indokolásában kiemelte, hogy a szexuális önrendelkezés, „elemi személyiségi jog”, mely az emberi méltóság fogalmából vezethető le és amely nem korlátozható és mindenkit egyformán megillet.

Az ítélet jogerős és végrehajtható. ♦