vetésiimrevn

Díszpolgári címet kapott Vetési Imre újságíró Dunakeszin

Dunakeszi Város Önkormányzata díszpolgári címmel ismerte el a március 15-i városi ünnepségen Vetési Imre több évtizedes újságírói munkásságát és a helyi közéletért végzett áldozatos tevékenységét. A kitüntetést azon személyek kapják, akik hosszú időn át rendületlenül dolgoznak a város fejlődéséért, értékeinek gyarapításáért és a közösség javára.

Vetési Imre neve egybeforrt a helyi sajtóval. Berettyószentmártonban született 1953-ban. Első írásai a hetvenes évek végétől a Pest Megyei Hírlapban jelentek meg. 1985-ben sikeresen elvégezte az országos Sportújságírói Stúdiót. A nyolcvanas évek második felében a Keszi Valóság című városi újság szerkesztő bizottságának tagja. 1991-ben Keszi TV néven megalapítja az első helyi kábeltelevíziós hírműsort, amit közel tíz éven keresztül szerkesztett alkotótársaival. 1992-94 között az országos terjesztésű Szépség és Egészség című magazin felelős szerkesztője. Pályafutásának fontos állomása 1995, ekkor alapítja meg a Dunakeszi Polgár című közéleti újságot, 1999-ben pedig a Dunakanyar Régió című színes közéleti lapot. Mindkét kiadványt kiadó-főszerkesztőként jegyzi. E lapok mára elismert médiumokká váltak a régióban, szoros kapcsolatot ápolva az itt élő közösségekkel.

A díjátadón Vetési Imre meghatottan köszönte meg az elismerést. Pohárköszöntőjében hangsúlyozta:

„Őszinte örömmel és szerény büszkeséggel tölt el, hogy újságíróként a nyolcvanas évek második felétől kezdődően napjainkig megörökíthettem az utókor számára Dunakeszi jeles eseményeit, hírt adhattam a település mindennapi életéről…”

“Hálás vagyok a sorsnak, hogy egyike lehettem annak a lelkes és szakmailag elkötelezett csapatnak, amely az elmúlt évtizedekben megteremtette a sajtónyilvánosságot Dunakeszin” – mondta Vetési Imre. “Meggyőződésem, hogy a ma átvett kitüntetésem az ő szakmai és emberi teljesítményük elismerése is. E helyről is köszönöm az együttműködésüket és főhajtással gondolok azokra a kollégákra, akik már nem lehetnek közöttünk.“

A rendezvényen két díszpolgári címet adtak át: a másik elismerést Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kapta, aki beszédében hangsúlyozta, hogy bár nem dunakeszi születésű, az itt töltött több mint húsz év alatt a város otthonává vált:

„Ez a húsz esztendő elég volt arra, hogy megtanuljuk: Dunakeszin nem dunakesziek, hanem dunakeszisek élnek… Díszpolgári kitüntetésemet közel sem a múltnak szólónak tekintem, hanem egy elvárásnak a jövőre nézve.”

A március 15-i ünnepség tehát nemcsak a nemzeti összetartozásról szólt Dunakeszin, hanem a helyi közösség megbecsüléséről is – olyanok iránt, akik hosszú időn keresztül formálták, építették és szolgálták a várost. (Fotó: Dunakeszi Polgár)