A Váci Sport Nonprofit Kft. munkatársai május 10-én önkéntes nap keretében fogtak ecsetet, hogy megszépítsék a városi strand Szentháromság tér felőli épületeit. Az akció célja az volt, hogy a közelgő strandszezon előtt a fürdő vendégei rendezett, frissen festett környezetben pihenhessenek.
A cég dolgozói az elmúlt hetekben már elvégezték az épületek külső vakolatának javítását, a repedések és falhibák helyreállítását. A mostani önkéntes nap során ezekre a falakra került fel az új festékréteg, amely színében az eredetihez igazodik, de valamivel élénkebb árnyalatban tündököl. A festésnél nemcsak az esztétikum, hanem az örökségvédelem szempontjai is fontos szerepet játszottak: a színkódokat az Örökségvédelmi Hivatal és a város főépítésze is jóváhagyta.
Az akció jó hangulatban telt, a Váci Sport Kft. teljes kollektívája – a szolgálatban lévők kivételével – részt vett a munkálatokban. A közös munka közös ebéddel zárult, ezzel is megerősítve a csapatszellemet.
„Reméljük, hogy a júniusi nyitáskor érkező vendégek is észreveszik és értékelik majd a változást” – mondta Gulyás Zoltán ügyvezető, aki szerint az önkéntes nap nemcsak a strandépületek szépítéséről szólt, hanem a közösség építéséről is.
A strand felkészítése tehát jó ütemben halad – a nyári szezonban pedig már mindenkit friss színek és vendégváró környezet fogad majd a váci fürdőben. ♦