Tegnap a késő esti órákban a Pest vármegyei rendőrség kérte a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat – HUNGO segítségét egy idős ember felkutatásában.
A keresés kezdetén rendelkezésre álló információk szerint a keresett személy az egész napos túra során eltévedt, rásötétedett, telefonja lemerült és baleset érte, vagyis elesett és önerőből nem tudott tovább haladni – olvashatjuk HUNGO Facebook oldalán.
A szolgálat a rendőrség koordinációjával gyalogosan, terepjáró járművekkel kezdte meg szisztematikusan Dobogókő és Pilisszentkereszt erdős területeinek, kijelölt túra útvonalainak az átvizsgálását. A hajnali órákban az eltűnt utolsó hívásának cella adatait felhasználva sikerült a kutatási területet leszűkíteni és nem sokkal reggel 6 óra előtt élve megtalálták Pilisszentkereszt külterületén egy jelölt úton a földön fekve.
A bajbajutott idős túrázót átadták a kiérkező mentőknek. (Fotók: Facebook) ♦