Vesztegetni akart az elítélt Vácon

VÁCI NAPLÓ/bűnügyek ♥ A Váci Járási Ügyészség hivatali vesztegetés bűntettének kísérlete miatt emelt vádat azzal az elítélttel szemben, aki a Váci Fegyház és Börtön felügyelőjét akarta megvesztegetni.

A bűnügy vádlottja, egy férfi a Váci Fegyház és Börtönben töltötte szabadságvesztését. 2016 szeptemberében arra akarta rávenni az egyik felügyelőt, hogy csempésszen be a fogvatartottaknak tiltott tárgyakat. A vádlott azt mondta a felügyelőnek, hogy tud egy lehetőséget arra, hogy SIM kártyákat és mobiltelefonokat lehet behozni az elítélteknek.

[sam_pro id=1_23 codes=”true”]

Azt ajánlotta, hogy a fogvatartottak a valós értéküknél jóval magasabb áron vásárolnak tőle. A férfi részletesen elmondta azt, hogy a mobiltelefonokat mikor és hogyan kell észrevétlenül bejuttatni.

A vádlott a SIM kártyákért azok valódi árához képest tízszeres árat ígért, míg a mobiltelefonok 25 ezer forintos ártól indultak volna, illetve azt mondta, hogy okostelefon esetén a határ a csillagos ég.

A felügyelő meghallgatta a férfi ajánlatát, majd jelentette a feletteseinek.

A Váci Járási Ügyészség az elítéltet hivatali vesztegetés bűntettének kísérletével vádolja, és
fegyházbüntetés kiszabására tett indítványt vele szemben. ♦

[sam_pro id=0_1 codes=”true”]